Dřevo jsou plíce planety

ocelová schodiště

Moderní trendy v oblasti schodišť

Vlastníte dvoupodlažní byt či dům? Potom se neobejdete bez schodiště, které představuje velmi náročnou konstrukci. Každý má na schodiště jiné požadavky, jež je nezbytné do návrhu a realizace schodiště zahrnout.

V první řadě byste se měli zaměřit na umístění schodiště, přičemž je důležité myslet na budoucí provoz. Pohyb po domě by měl být co nejjednodušší a nejpraktičtější. Schodiště by vám mělo vyhovovat jak svým vzhledem, tak i bezpečností.

Pokud si zásady pro schodiště shrneme, mělo by se jednat o bezpečné schodiště s elegantním designem, který bude odpovídat celkovému stylu interiéru.

Výběr ideálního materiálu

V současné době je možné k výrobě schodiště použít pestrou škálu materiálů. Existují schodiště vyrobená z jednoho materiálu – ocelová schodiště – nebo z kombinace materiálů – nerezové zábradlí se skleněnou výplní. Na oblíbenosti neztrácí ani schodiště dřevěné či betonové.

Každé schodiště se skládá ze tří základních částí – nosná konstrukce, zábradlí a stupně. Jednotlivé prvky mohou být vyrobeny z různých materiálů, přičemž jejich spojením se vytvoří originální schodiště.

schodiste

Moderní trendy

Současné trendy jsou úplně jinde než trendy před dvaceti lety. Stavebníci mají vyšší nároky a architekti v sobě probouzí odvážnost. Už pomalu odchází dvouramenná schodiště s mezipodestou. Schodišťové prostory jsou dnes spíše otevřené, což vypadá skutečně stylově.

Výběr neunáhlete

Ať už toužíte po jakémkoliv typu schodiště, neměli byste výběr nikterak uspěchat. Na trhu existuje spousta výrobců schodišť. Jejich ukázky práce většinou prezentují na webových stránkách. Zhlédněte více firem, abyste mohli vybrat tu, která vám bude vyhovovat stylem práce, cenou i kvalitou. Věřte, že je z čeho vybírat. 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit