Dřevo jsou plíce planety

Využití akátových produktů pro dům

Zahrady vypadají u průměrných rodin s tradičním domem pořád stejně. Zelená houpačka za 1000 Kč z Kauflandu, modrý bazén za 2000 Kč z Baumaxxu a k tomu vlastnoručně položená zámkovka, která se za rok zvlní. Pro kutily a lidi s cítěním pro design je dnes však úplně jiná varianta, jak udělat nádhernou, životnou a ekologicky šetrnou zahradu. Trendy volba jsou materiály z akátového dřeva.

Číst dál: Využití akátových produktů pro dům

Na co nezapomínat při opravě ploché střechy?

Většina panelákových budov i administrativních výškových budov má plochou střechu, která je známá tím, že do ní často zatéká. Pokud pod střechu zatéká, může vzniknout spousta vedlejších škod jako zvlhnutí střešní konstrukce nebo opadávání omítky.

Oprava ploché střechy se provádí pomocí asfaltových pásů nebo hydroizolačních fólií. Povrch na kterém tuto opravu provádíme ale musí být důkladně osušen a vyčištěn. Musí být dodrženy také další pravidla, která zajistí bezproblémovou opravu. Pří aplikaci asfaltových pásů musí být dodržena určitá teplota, což není nic jednoduchého. Nově položený nátěr by také neměl určitou dobu zmoknout, proto je vhodné sledovat předpověď počasí a vybrat si k opravě dobu, kdy nehrozí žádné deště.

Asfaltové plásty potřebují pro dokonalé zaschnutí nejméně 24 hodin v suchu.

Rekonstruujte chytře

Pokud rekonstruujete hotel, nejedná se o jednoduchou záležitost. Rekonstrukce hotelu je složitý proces, který se musí pojmout ve správném duchu, jinak i ta největší snaha může být zbytečná. Pokud si s rekonstrukcí nevíte rady, obraťte se na odborníka, který svému oboru rozumí. Společnými silami dojdete ke společné představě, která bude vyhovující pro obě strany. Dneska patří k běžným záležitostem vytvořit vizualizaci, takže vzhled budoucích pokojí budete znát dopředu a můžete jej různě upravovat.

Číst dál: Rekonstruujte chytře

Polykarbonové desky mají široké uplatnění

V současné době nachází polykarbonáty široké uplatnění. Používají se na přístřešky, pergoly, kryty bazénů a také na zimní zahrady. Ale asi nejběžnější formou použití z pohledu koncového uživatele je právě zastřešení pergol. Aniž byste si to uvědomovali, setkáváte se s polykarbonátovými deskami prakticky denně. Tyto speciální desky jsou použity na přístřeších zastávek MHD, na sklenících u vašich sousedů a podobně.

Číst dál: Polykarbonové desky mají široké uplatnění