Dřevo jsou plíce planety

Využití akátových produktů pro dům

Zahrady vypadají u průměrných rodin s tradičním domem pořád stejně. Zelená houpačka za 1000 Kč z Kauflandu, modrý bazén za 2000 Kč z Baumaxxu a k tomu vlastnoručně položená zámkovka, která se za rok zvlní. Pro kutily a lidi s cítěním pro design je dnes však úplně jiná varianta, jak udělat nádhernou, životnou a ekologicky šetrnou zahradu. Trendy volba jsou materiály z akátového dřeva.

Číst dál: Využití akátových produktů pro dům

Na co nezapomínat při opravě ploché střechy?

Většina panelákových budov i administrativních výškových budov má plochou střechu, která je známá tím, že do ní často zatéká. Pokud pod střechu zatéká, může vzniknout spousta vedlejších škod jako zvlhnutí střešní konstrukce nebo opadávání omítky.

Oprava ploché střechy se provádí pomocí asfaltových pásů nebo hydroizolačních fólií. Povrch na kterém tuto opravu provádíme ale musí být důkladně osušen a vyčištěn. Musí být dodrženy také další pravidla, která zajistí bezproblémovou opravu. Pří aplikaci asfaltových pásů musí být dodržena určitá teplota, což není nic jednoduchého. Nově položený nátěr by také neměl určitou dobu zmoknout, proto je vhodné sledovat předpověď počasí a vybrat si k opravě dobu, kdy nehrozí žádné deště.

Asfaltové plásty potřebují pro dokonalé zaschnutí nejméně 24 hodin v suchu.