Dřevo jsou plíce planety

Ocelová schodiště

Jak vybrat schodiště, aby zkrášlovalo interiér?

Při chůzi po schodech člověk vyčerpá až sedmkrát více energie než při chůzi po rovině. Je-li váš dům vybaven schodištěm, potom po schodech chodit musíte. Bohužel, stavební parcely se nedají roztáhnout, a proto je nezbytné vyhnat stavbu do výšky a vybudovat dvoupatrový dům. A s patrovým domem je spjato schodiště, na které se dnes podíváme podrobněji.

Do klasického domu si nikdo nebude instalovat výtah. Nenahraditelnou součástí patrového domu je kvalitní a funkční schodiště, které však neztrácí na své estetice. Je velmi důležité, kam schodiště umístíte, protože jeho poloha výrazně ovlivňuje dispoziční řešení prostoru. Schodiště zpravidla spojuje denní obytnou část s klidovou zónou ložnic.

Jaký vybrat materiál schodiště?

Existuje spousta materiálů, která je využita k realizaci schodiště. Pevnost, odolnost a dlouhodobou trvanlivost nabízí monolitické betonové schodiště. Preferujete-li dlažbu, myslete na to, že by měla být protiskluzová. A protiskluzové prvky si žádá také kamenný obklad.

Dále se vám nabízí schodiště celodřevěná, kovová, případně kovová v kombinaci s dřevěnými či skleněnými stupni. Fantazii se meze nekladou.

Skleněná schodiště a ocelová schodiště vás nadchnou svým elegantním vzhledem, osobitým stylem, vzdušností a lehkostí. Pokud zvolíte skleněné schodiště, potom je sklo lepeno z několika vrstev tvrzených skel. Je možné si zvolit různá zdobení – matování, pískování, barvení i nápisy.

Vyberte do svého domu schodiště, které bude plnit praktickou i estetickou funkci. Důležité je, abyste s výsledkem byli nadmíru spokojeni. 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit