Dřevo jsou plíce planety

Jaké vysokozdvižné plošiny najdete na trhu a jaká je jejich cena?

Vysokozdvižné plošiny jsou neocenitelným pomocníkem při jakýchkoli výškových pracích. Existuje jich nepřeberné množství druhů a každá se hodí pro jiný typ práce. Z jakých typů si tedy můžeme vybrat a jaká je jejich cena?

 

Nejčastěji se můžeme setkat s plošinami kloubovými, teleskopickými a nůžkovými.

Kloubové vysokozdvižné plošiny

Tyto plošiny se hodí tam, kde je potřeba velký stranový dosah. Dosáhnou až do výšky 40 m a stranový rozsah mají až 20 m. Hodí se i pro práci v náročných terénních podmínkách a je možné si vybrat mezi elektrickým a dieselovým pohonem.

Nůžkové vysokozdvižné plošiny

Tyto plošiny je vhodné používat zejména v uzavřených prostorách nicméně je možné je využít i venku. Mohou dosáhnout výšky až 27 m, záleží však na konkrétním modelu.

Teleskopické vysokozdvižné plošiny

Teleskopické plošiny také mohou dosáhnout výšky až 40 m. Je možné ji využívat k výškovým pracem v terénu.

A kolik taková plošina stojí?

Záleží hlavně na tom, zda si chcete plošinu pouze pronajmout nebo koupit, zda si chcete koupit novou plošinu nebo z bazaru. Pokud chcete plošinu použít jednorázově nebo krátkodobě, pak je lepší si ji pronajmout. Cena vysokozdvižné plošiny se v takovémto případě pohybuje v řádech několika tisíců za den. V případě její koupě, což se vyplatí těm, kteří ji budou využívat pořád, se pak její cena pohybuje ve stotisících korun.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit