Dřevo jsou plíce planety

Co je to tryskací box a co by mělo být jeho součástí?

Tryskací boxy jsou užitečným pomocníkem, který ochrání nejen vás, ale také váš pracovní prostor od zbytečného prachu a váš čas od zbytečného uklízení. K čemu tedy přesně slouží a co vše by měl správný tryskací box obsahovat?

Co je to tryskací box

Jedná se o zařízení, jehož úkolem je ručně otryskat dílce jakýchkoli rozměrů a tvarů. Využívá se k lakování, tryskání či broušení materiálu. Dokáže tedy odstraňovat rez, starou barvu apod. Jeho největší předností ale je, že dokáže eliminovat nečistoty a chemické látky tam, kde je nechceme.

Co by měl tryskací box obsahovat?

Filtrace boxu

Nejdůležitější součástí tryskacího boxu je jeho filtrace a odsávání. Bez ní by ztratil jednu ze svých nejdůležitějších funkcí a to zajištění čistého pracovního prostředí, dobrou viditelnost v kabině nebo třeba separaci abraziva. Kvalitní filtrace také zvyšuje životnost náhradních dílů a také má vliv na hygienu.

Osvětlení

Na první pohled by se mohlo zdát, že osvětlení není až tak důležité. Jak bychom ale mohli v boxu pracovat, když bychom nic neviděli? Tryskací box by tedy měl obsahovat kvalitní osvětlení, které zajistí dostatek světla a také pomůže snížit provozní náklady.

Vytápění boxu

I tato vlastnost se může hodit, pokud chceme box postavit venku nebo ve vytápěné hale. Zajistíte tak svým pracovníkům větší komfort. Vyšší spokojenost má totiž zásadní vliv na kvalitu práce zaměstnanců.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit