Dřevo jsou plíce planety

Využití akátových produktů pro dům

Zahrady vypadají u průměrných rodin s tradičním domem pořád stejně. Zelená houpačka za 1000 Kč z Kauflandu, modrý bazén za 2000 Kč z Baumaxxu a k tomu vlastnoručně položená zámkovka, která se za rok zvlní. Pro kutily a lidi s cítěním pro design je dnes však úplně jiná varianta, jak udělat nádhernou, životnou a ekologicky šetrnou zahradu. Trendy volba jsou materiály z akátového dřeva.

Akátové kůly

jsou typickým výrobkem z tohoto druhu dřeva. Vyznačují se tím, že se štípají ručně, tak aby se nepoškodila vlákno dřevní hmoty a udrželo se stabilní. Díky tomu vydrží kůl minimálně 30 let. Jak ho poznat a jak ho využít do zahrady? Je to trochu pravěký tvar, ale právě to mu dává unikátní rozměr, z kterého můžete nechat vyrobit například houpačku pro děcka.

Samotný kůl pak vypadý asi takhle


kůl z akátu

Takže si můžeme představtit, co se z něj dá udělat ještě. Pro kreativce mě napadají následující věci, které potěší nejen děti:

- Mini úkryt

- Truhlíky pro rostliny (v menším provedení)

- Nahrazení dlažby položením kůlů.

- Obložení plastového bazénu dřevěnými kůly.

Může to vypadat zhruba takto:

Ale možností je pochopitelně daleko více.

Přesvědčily Vás ekologicky šetrné dřevěné kůly? Zjištěte si akční ceny na webu předního českého výrobce a realizátora staveb z akátových kůlů - firmy Akát Tyl!

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit