Dřevo jsou plíce planety

Automaty nabízejí všechny myslitelné druhy nápojů

Lidské tělo je z více než sedmdesáti procent tvořeno vodou. I laikovi je tedy jasné, že je potřeba v pravidelných intervalech tekutiny do těla dodávat, jinak přestane fungovat tak jak má. Z toho důvodu můžete prakticky všude narazit na nějaký nápojový automat.

kafka

Jedná se o nedílnou součástí veřejných budov typu školy, úřady nebo nádražní stanice, ale běžně je možné na přístroje s nápoji narazit i na mnoha pracovištích, zvláště pak těch kancelářských. I přesto, že lékaři doporučují hlavně pití čisté vody, občas dostaneme chuť i na něco jiného.

Z toho důvodu existuje celá plejáda rozličných typů nápojových automatů, z nichž většina nabízí trochu jiný sortiment.

Vodu, džus nebo kávu?

Mezi první nápojové automaty, které se začaly běžně používat, jsou klasické výdejníky vody. Většina našinců je zná hlavně z amerických filmů, ale i v našich luzích a hájích nejsou úplně neznámé. Používají se hlavně v kancelářských budovách. Nabízejí však pouze balenou vodu, respektive sodu, což jsou nápoje, které sice uhasí žízeň, ale neukojí huť po něčem dobrém ani člověku nedodají energii.

Z toho důvodu jsou mnohem oblíbenější nápojové automaty, které nabízejí rozličné druhy limonád a hlavně kávu. Dobrá limonáda sice také dokáže trochu nakopnout, ale na dobrou kávu nemá. Spojovat pojmy jako je „dobrá káva“ a „automat“ bylo ještě donedávna skoro nemyslitelné, ale v současnosti již firmy dodávají do některých přístrojů opravdu kvalitní kafe, a nejen hnědou vodu s trochou přimíchaného kofeinu.

Velikost

Při výběru nápojových automatů je třeba zohlednit nejen sortiment, který je možné si v něm koupit, ale rovněž i rozměry. Je jasné, že na místech, kde pracuje nebo se běžně pohybuje mnoho lidí, není vhodné pořídit nějakého střízlíka, do kterého se příliš mnoho nápojů nevejde, ale velký přístroj.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit